O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Aktywny wypoczynek w Pieninach

Aktywny wypoczynek w Pieninach

Jeżeli chcemy wybrać się na wakacje w góry, a nie mamy jeszcze doświadczenia na górskich szlakach, to przygodę z aktywną turystyką powinniśmy zacząć od Pienin. Są to niewysokie góry, położone w Polsce południowej, nieopodal Nowego Targu. Tatrzańskie szczyty zostawmy sobie na moment, kiedy nabierzemy odpowiedniego doświadczenia i umiejętności niezbędnych do poruszania się w wymagającym górskim terenie. Pieniny idealnie nadają się na piesze wycieczki zarówno dla osób starszych jak i młodych piechurów.

Szlaki turystyczne w Pieninach są doskonale oznaczone, dzięki czemu nawet osoba o słabej orientacji w terenie nie powinna się zgubić. Wybierając się na trasę zawsze jednak warto mieć przy sobie mapę okolicy. Można ją zakupić na przykład w jednym z miejscowych punktów informacji turystycznej. Najpopularniejsze to szlak na Trzy Korony (Trzy Korony – http://wikipedia.org) oraz na Wysoką.

Co jeszcze warto zobaczyć?
Będąc w Szczawnicy lub Krościenku, koniecznie należy wybrać się na spływ Dunajcem. Jest to niesamowite przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Rejs drewnianą tratwą pod okiem doświadczonego flisaka kosztuje kilkadziesiąt złotych od osoby. Biegnie krętą doliną Dunajca odsłaniając przepiękne ekspozycje skalne powstałe w wyniku erozji. Pieniny to także doskonałe miejsce na wycieczki rowerowe. W najbliższej okolicy istnieje bardzo wiele atrakcyjnych tras rowerowych, jak na przykład ta, która prowadzi do słowackiego Czerwonego Klasztoru (długość trasy to ok. 15 km – w jedną stronę!). Ścieżka prowadzi przez teren płaski, zmienna bywa jedynie jej szerokość. Zaleca się wielką ostrożność na zakrętach otaczających skały. Jeżeli nie mamy własnych dwóch kółek, to bez trudu wypożyczymy rower w miejscowej budce. Koszt to zazwyczaj kilkanaście złotych za godzinę.
Miłośnikom gór przypominamy nasz artykuł o Kościelisku (Kościelisko – http://git2011.pl). W zasadzie będąc w Szczawnicy czy w Krościenku śmiało możecie wybrać się w Tatry. Taka wycieczka z pewnością urozmaici urlop.

Przed przyjazdem na urlop wakacyjny w Pieniny, nie zapomnijmy wcześniej zarezerwować noclegu (). Co prawda, istniejąca tutaj baza noclegowa jest bardzo obszerna, to jednak w szczycie sezonu turystycznego pęka w szwach i może okazać się, że na miejscu zabraknie dla nas wolnego pokoju. Nie ma wątpliwości, że zarezerwowane noclegi w Pieninach, o każdej porze roku okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę na udane wakacje.

2 comments on “Aktywny wypoczynek w Pieninach”

  1. Najlepsza baza w Pieninach to Krościenko :)

  2. @góral moim zdaniem lepszy jest nocleg w Sromowcach Wyżnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>