O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Atrakcje w okolicy Pobierowa

Atrakcje w okolicy Pobierowa

Pobierowo nie bez powodu jest uważane za jedno z najlepszych do spędzenia wakacji miejscowości nad Morzem Bałtyckim. Po pierwsze samo w sobie jest przepiękne, wokół znajduje się mnóstwo zieleni – drzew, trawników, żywopłotów, dzięki czemu czujemy się w tym miejscu znakomicie, pod tym względem jest to miejsce wyjątkowe na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jest to miasto przede wszystkim idealne do spokojnego wypoczynku, a wielu atrakcji w sobie niestety nie posiada, ale można to uznać za atut, gdyż jest dzięki temu w Pobierowie bardzo spokojnie, ale za to w najbliższej okolicy miejscowości znajduje się całe mnóstwo atrakcji, także posiadając samochód będziemy mieli do wyboru mnóstwo ciekawych miejsc do spędzenia całego dnia.

Największą atrakcją całej tutejszej okolicy niewątpliwie jest wyspa Wolin wraz z Wolińskim Parkiem Narodowym, który jest uznawany za jeden z piękniejszych tego typu obszarów w Polsce. Jest to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc w Polsce na spędzenie wakacji. Znajduje się tutaj najdłuższe wybrzeże klifowe o długości ponad 15 kilometrów, które rozciąga się od Międzyzdrojów aż po Świdną Kępę. Oprócz walorów krajobrazowych oczywiście znajdziemy tu także inne – Woliński Park Narodowy to naturalny rezerwat żubra i orła bielika, ale również miejsce, w którym znajdziemy sporo zabytków architektury takich jak kurhanowy cmentarz, który liczy ponad 1000 lat oraz katedrę pod wezwaniem świętego Mikołaja – gotycki budynek, który stanowi swoistą wizytówkę architektoniczną całej wyspy Wolin.

Dodatkową atrakcją jest Świnoujście, które jest zaliczane również do miast uzdrowiskowych. W miejscowości tej znajduje się jeden z największych portów morskich na terenie naszego kraju i to właśnie ze Świnoujścia wypływa wiele statków szczególnie do Skandynawii ale też można skorzystać z usług wielu rejsów typowo wycieczkowych po okolicznych zbiornikach wodnych czy po Bałtyku. Jeśli chodzi o Pobierowo to stanowi przede wszystkim znakomitą bazę wypadową, ale miejscowość ta ma jeszcze jeden ważny atut, którym są miejsca kwaterunkowe. Pobierowo to miasto turystyczne z wieloma hotelami i pensjonatami, dzięki czemu znalezienie noclegu nie będzie stanowiło tutaj problemu a ceny są znacznie niższe niż w samym centrum wyspy Wolin czy innych większych kurortach typowo wakacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>