O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Atrakcyjne okolice Międzyzdrojów

Atrakcyjne okolice Międzyzdrojów

Bałtyk w ostatnich latach przyciąga coraz więcej turystów. Wielu z nich nie wystarcza jedynie bezczynne leżenie na plaży i szukają też innych atrakcji uprzyjemniających czas urlopu. W Międzyzdrojach takich miejsc nie brakuje, a dodatkowo miasto ma bardzo dobrą bazę noclegową [meteor-turystyka.pl ➠ noclegi Międzyzdroje]. Międzyzdroje proponują swoim gościom zakwaterowanie w różnych wariantach i lokalizacjach. Znajdziemy tu hotele oraz duże ośrodki wczasowe, prywatne kwatery, pensjonaty, apartamenty, a także pola namiotowe, domki letniskowe na wynajem oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Okolice Międzyzdrojów to piękne tereny, objęte w dużej mierze ochroną przez Woliński Park Narodowy [wikipedia.org➠informacje]. Na wschód od miasta, około pół godziny spaceru od centrum, znajduje się Pokazowa Zagroda Żubrów, gdzie oprócz tych potężnych zwierząt zobaczymy też bieliki, dziki, jelenie czy sarny.

Niedaleko od zagrody znajduje się jeden z ważniejszych punktów widokowych w okolicy – Kawcza Góra. Z góry mamy wspaniały i zachwycający widok na Bałtyk oraz część Międzyzdrojów z molo. Na szczycie znajdują się także dwa głazy, poświęcone zjazdom leśników, jakie się tu odbywały. Z Kawczej Góry można zejść bezpośrednio na plażę. Po latach wyremontowano tutejsze schody, które obecnie są najwyższą tego typu konstrukcją na polskim wybrzeżu. Innym punktem widokowym jest Góra Gosań. Widać stąd morze, klif oraz część miasta. Wysokość góry to 93 metry ponad poziom morza, co jest najwyższym wynikiem w pasie nadmorskim Polski. Zresztą Międzyzdroje słyną z klifowego wybrzeża, które rozciąga się w okolicy Góry Gosań oraz Kawczej Góry. Plaża wzdłuż klifów idealnie nadaje się na dłuższe spacery. Osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej o Wolińskim Parku Narodowym powinny się wybrać na ulicę Niepodległości 3. Znajduje się tam Muzeum Przyrodnicze. Na kilku wystawach przedstawiono wszystkie najważniejsze informacje o tutejszej florze i faunie oraz geologii tego obszaru. Dodatkową atrakcją jest wystawa bursztynów. Przed budynkiem znajdują się woliery, w których trzymane są odratowane bieliki. Woliński Park Narodowy ciągnie się też na południe od Międzyzdrojów. Tu jedną z ciekawszych atrakcji jest Turkusowe Jezioro. Znajduje się ono we wsi Wapnica i powstało w miejscu dawnego kamieniołomu, gdzie wydobywano kredę. To właśnie z powodu tego surowca, który przedostał się do wód, jezioro uzyskało swoją niesamowitą barwę. W okolicy znajdują się też liczne wzniesienia, skąd podziwiać można okolicę. Jeden z punktów widokowych znajduje się na Piaskowej Górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>