O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Bajkowy Ogród i swojskie klimaty – Międzygórze

Bajkowy Ogród i swojskie klimaty – Międzygórze

Z popularnego i znanego wszystkim Karpacza (www.git2011.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-do-karpacza-139/) zabieramy Was dzisiaj do miejscowości, o której nie każdy z Was słyszał. Międzygórze to wieś położona w województwie dolnośląskim, u podnóża Śnieżnika. Jest to kameralna miejscowość, która liczy około 500 stałych mieszkańców. Jak przystało na typowo górską mieścinę, słynie ze specyficznego mikroklimatu, który służy wszystkim przemęczonym i zestresowanym ludziom. Prócz klimatu i swoistej ciszy, na uwagę odwiedzających bez wątpienia zasługują atrakcje architektoniczne, które powodują, że wyjazd wypoczynkowy może mieć również znamiona odkrywcze.

Jednym z obiektów, które bez wątpienia należy zobaczyć chociaż z zewnątrz, jest kościół parafialny wybudowany w stylu neoromańskim w 1911 roku. Budynek kościoła pełnił kiedyś funkcję kościoła ewangelickiego. Kamienna bryła kościoła ze strzelistą wieżą i czerwoną dachówką robi naprawdę imponujące wrażenie. Inna atrakcja również godna uwagi to Bajkowy Ogród (www.facebook.com/media/set) położony na zboczu Lesieńca. Powstał on w latach 20. XX wieku. Został założony przez niejakiego Izydora Kristiena, jako hołd dla baśni. Atrakcją w ogrodzie prócz okazów drzew i krzewów są wykonane zazwyczaj z konarów drzew i nieużytków – figurki postaci baśniowych, altanek, domków itp.

Na zwiedzających, którzy mają życzenie zostać w tym urokliwym miasteczku dłuższą chwilę czekają miejsca noclegowe (). Dobrą ofertą noclegową jest pobyt w Domu nad Wodospadem. Jest to ciekawa opcja dla osób lubiących w sposób bezpośredni obcować z przyrodą i z okna oglądać spadające kaskady wody. Dom, jak sama nazwa wskazuje, jest usytuowany w bliskiej odległości od wodospadu Wilczki. Kolejnym miejscem noclegowym, którym również warto się zainteresować jest Ranczo u Bolka. Miejsce położone jest nieco na uboczu miejscowości, co pozwala na oderwanie się od zgiełku i gwaru miasta oraz umożliwia przeniesienie się do typowego gospodarstwa agroturystycznego, które oferuje swojskie jajka, własne wyroby wędliniarskie, nabiał. W tym miejscu możliwy jest odpoczynek przy spokojnie żyjących zwierzętach, takich jak krowy, kury oraz konie, które niewątpliwie stanowią jedną z największych atrakcji tego miejsca.

One comment on “Bajkowy Ogród i swojskie klimaty – Międzygórze”

  1. Klaudiusz says:

    Teraz ludzie szukają miejsc jak najbardziej oddalonych od miast, noclegi w domach prywatnych to jest to! Pyszne, naturalne śniadanka :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>