O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Cisna – perełka wśród bieszczadzkich wiosek

Cisna – perełka wśród bieszczadzkich wiosek

Każdego dnia setki samochodów osobowych, autokarów wycieczkowych i rowerzystów przemierzają bieszczadzką obwodnicę, aby dojechać w wybrane miejsce tego uroczego zakątka Polski. Bieszczady są miejscem wyjątkowym. Nieprzetarte ścieżki, bezdroża i kontakt z naturą to jest właśnie to, co przyciąga tutaj turystów o każdej porze roku. Jedną z miejscowości, w której warto się zatrzymać jest Cisna. Z uwagi na ciągle rosnący ruch turystyczny Cisna i jej baza noclegowa [oferty na stronie Meteora] zapewnia odpowiednie warunki dla wszystkich, nawet najbardziej wybrednych turystów. Już kilka dni spędzonych w tym uroczym miejscu pozwoli na wspaniały relaks i odpoczynek.

Każdy miłośnik bieszczadzkich krajobrazów chyba przyzna, że najlepszą porą na przyjazd tutaj jest jesień. Czas, kiedy drzewa zmieniają barwy i przybierają niesamowite odcienie brązów, żółci i czerwieni, a szlaki turystyczne nie są już tak bardzo przeludnione jest najlepszą porą na podróż w Bieszczady. Magia, jaka towarzyszy temu miejscu właśnie jesienią pozostaje w pamięci na zawsze. Będąc w Cisnej, warto zobaczyć kilka miejsc. Najpopularniejsze to kolejka wąskotorowa, która zabierze nas w leśne ostępy i dzikie tereny. Kultowy bar „Siekierezada” to obowiązkowy punkt, który należy zaliczyć. Wystrój baru niektórych zachwyca, a innych przeraża. Jego sens poznamy, zaznajamiając się z historią tego miejsca. Knajpka ta jest zarazem galerią, która wspiera bieszczadzkich artystów. Można tutaj nabyć ciekawe pamiątki. Chyba każdy chce zabrać ze sobą jako pamiątkę bieszczadzkiego aniołka albo biesa.

Spacerując po Cisnej, bez obaw możemy napić się wody z krystalicznie czystego strumyka i to bez przegotowania. W gospodarstwach agroturystycznych potrawy przygotowywane są tylko z ekologicznych upraw. Należy dodać, iż od 1974 roku miejscowość ta posiada status uzdrowiska i jest jednym z ważniejszych miejsc w Bieszczadach z tak dobrym zapleczem turystycznym. Dobrym pomysłem jest wybranie Cisnej jako punktu wypadowego w wysokie Bieszczady.

W Cisnej odbywa się również cykliczna impreza Festiwal Bieszczadzkie Anioły. Wielu turystów właśnie wtedy wybiera się tutaj na urlop. Dla każdego miłośnika bieszczadzkich klimatów jest to prawdziwe święto. Każdy kto szuka spokoju, ciszy i samotności z dala od miejskiego zgiełku, powinien wybrać Cisną jako cel swojej podróży i miejsce na udany urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>