O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Na plaży i w siodle – wakacje w Choczewie i okolicy

Na plaży i w siodle – wakacje w Choczewie i okolicy

Choczewo to niewielka miejscowość leżąca pomiędzy Łebą a Dębkami, w powiecie wejherowskim. Wraz z otaczającą gminą, Choczewo obfituje w piękne, zaciszne miejsca, sprzyjające wypoczynkowi z dala od zgiełku, na łonie przyrody czy w siodle. Okoliczne morskie plaże są przeważnie szerokie i piaszczyste, otoczone wydmami i lasem. Zażywać kąpieli można nie tylko w morzu, ale i przybrzeżnych jeziorach – Choczewskim i Kopalińskim. Raczej nie spotkamy tu tłoku, jak w miejscowościach oferujących kolorowe i krzykliwe atrakcje na każdym kroku, tutaj łatwo o kawałek plaży dla siebie, a wypoczywać możemy rozkoszując się ciszą i spokojem.

Okolice Choczewa słyną także z licznych stadnin, można więc skorzystać z okazji, by opanować lub podszkolić sztukę jazdy konnej. Z kolei osoby, które pewniej czują się jednak korzystając z pojazdów mechanicznych, wybrać się mogą na przejażdżkę rowerem po malowniczej okolicy. Dostępne szlaki rowerowe i piesze pozwolą zobaczyć walory krajobrazowe i dotrzeć nad morze. Tras i ścieżek w okolicy nie brakuje. Na rowerze lub pieszo wybrać się warto do Szklanej Huty – podążając ścieżką edukacyjną, zaczynającą się przy leśniczówce, możemy dowiedzieć się ciekawostek związanych z lasem, ale także zobaczyć tajemnicze kurhany – pozostałość pierwszego osadnictwa na tych terenach w epoce brązu.

Wybrać się koniecznie trzeba też do latarni morskiej Stilo, znajdującej się na wydmie w miejscowości Osetnik. Charakterystyczna wieża widniejąca w herbie gminy ma 33 m wysokości, a jej światło widoczne jest na morzu z odległości ok. 43 km. Choczewo wraz z całą gminą to także największa na Pomorzu liczba dworków i pałaców, świadczących o barwnej historii i przypominających czasy szlacheckich rodów. Dzisiaj część z nich znajduje się w prywatnych rękach, część zagospodarowana jest w inny sposób (Biblioteka w Choczewie, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Starbieninie), w wielu znajdziemy pokoje gościnne, restauracje czy gospodarstwa agroturystyczne.

Baza noclegowa na meteor-turystyka.pl to głównie agroturystyka, pensjonaty i ośrodki wczasowe, a także pola namiotowe i prywatne kwatery oferujące noclegi. Choczewo pochwalić się może też kultywowaniem lokalnych tradycji – kulinarnymi produktami lokalnymi oraz osobami zajmującymi się rękodziełem i sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>