O naszym bandzie

O nas Zapraszamy na bloga z dobrym brzmieniem. Dobra muzyka i ciekawe miejsca to coś co nakręca nas do życia. Na czele tej blogowej ekipy stoi Malwina i Grzesiek - napiszemy tu dla Was o wyprawach po Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryjecie wiele unikalnych miejsc w naszym kraju. Miłej lektury! O nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Religijne oblicze Częstochowy

Religijne oblicze Częstochowy

Częstochowa to miasto powstałe w średniowieczu, w ciągu tego czasu zostały tu zbudowane liczne budowle, które dziś służą jako atrakcje turystyczne. To cel pielgrzymek z całego świata, tu też powstała baza noclegowa (noclegi w Częstochowie), dzięki której pielgrzymi mają szansę znaleźć tu pokoje i zostać na dłużej, aby w ciszy i spokoju pogrążyć się w modlitwie. Celem pielgrzymów jest kompleks klasztorny na Jasnej Górze, jednak Częstochowa posiada wiele innych ciekawych zabytków i kościołów, które warto odwiedzić.

Jasna Góra obecnie to zespół klasztorny, którego budynki powstały na przestrzeni pięciu wieków. Cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, której przypisywane są liczne cudy i uzdrowienia, znajduje się w Kaplicy Matki Bożej. To budowla gotycka, ołtarz główny wykonany jest w stylu barokowym z hebanu, co roku przybywają tu tłumy pielgrzymów. Najbardziej reprezentacyjna droga w mieście łączy Stare Miasto, Śródmieście z dzielnicą Podjasnogórską. Aleja Najświętszej Maryi Panny składa się z zabytkowych kamienic pochodzących głównie z okresu klasycyzmu, w obecnej chwili pełni funkcje handlowe. Znajdziemy tu sklepy kawiarnie i inne tego typu lokale.

Bardzo ważnym kościołem w Częstochowie jest także Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny przy ulicy Krakowskiej, jedna z największych w Polsce, często odwiedzana przez wierzących podczas pobytu na pielgrzymce. Warto również odwiedzić kościół pod wezwaniem św. Rocha i św. Sebastiana, przy którym znajduje się najstarszy cmentarz w Częstochowie, powstał on w latach 40. XVII wieku. Symbolem miasta jest oczywiście siedziba jego władz, czyli ratusz, obecnie jednak jest on siedzibą Muzeum Częstochowskiego. Budynek zlokalizowany jest wzdłuż poprzecznej osi placu centralnego miasta.

Naprzeciwko Jasnej Góry znajduje się Złota Góra zbudowana z wapienia, z tego miejsca rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta. Częstochowa odwiedzana jest najczęściej z powodów religijnych, to tu odbywają się pielgrzymki z całego świata. Dlatego powstała specyficzna baza noclegowa, składająca się między innymi z domów pielgrzyma, prywatnych kwater, ale też hoteli i pensjonatów. Zakres cenowy jest szeroki, dzięki temu nawet Ci mniej zamożni mają szansę odwiedzić to wspaniałe i klimatyczne miasto, do którego przybywa tak wiele dusz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>